Yükleniyor..

Yeni Başlayanlar İçin Elektronik Sigara Bilgilendirme Sayfası

Yorumları oku (179)

Elektronik Sigara Nedir?

Sıkça Sorular Sorular Sayfamızı okumayı unutmayın.

Elektronik Sigara Nedir

Hangi Elektronik Sigarayı Kullanmalıyım? Hangi Marka Model İle Başalamalıyım ? En İyi Elektronik Sigara Hangisi? 


Hangi Elektronik Sigarayı Satın Almalıyım

Elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyenler için üretilmiş ve birçok Avrupa ülkesinde bu amaca yönelik kullanılan elektronik ve buharlı bir cihazdır. Cihazdır diyorum ki sigara demek zararları akla getireceğinden ve elektronik sigarada ise bu zararların olmamasından dolayı bu cümleyi kurmadım.

Ayrıca elektronik sigara kullanımı bazı ülkelerde, sigarayı bırakmak isteyenlere reçete ile verilmektedir. Doktor kontrolünde ayarlanan likitler sayesinde ise kişiler hem sigaradan uzaklaşmakta hem de sağlıklı yaşama başlayabilmektedir. Burada önemli olan elektronik sigaranın dozlarının iyi ayarlanması ve en sonunda bırakılması veya nikotinsiz likitlere geçebilmektedir. Ayrıca elektronik sigaranın yanında kesinlikle sigara kullanmak alışkanlık haline gelmemelidir. İlk başlarda çok zorlanan kişiler bunu yapsalar bile bu sayı en fazla 3 olmalı ve kesinlikle üçü geçmemelidir.
Elektronik Sigara Likit

Elektronik sigaranın kullanımı ise oldukça kolay ve rahattır. Kullanılan likitleri ve buharla birleşimi sonucunda faaliyete geçer ve her ortamda kullanabilme rahatlığı ile dikkat çekmektedir. Elektronik sigara kullanmaya başlayan kişiler ise bu sayede sigarayı bıraktıklarını ve ciğerlerinin temizlendiğini söylemektedir. Bu da bu cihazın ne kadar olumlu etkiye sahip olduğunun yaşanmış gerçekleridir.
Sigaranın aksine nikotinsiz likitlerle de kullanabileceğiniz bu harika cihaz ile artık sigaradan sizde tiksinecek ve elektronik sigaraya sarılarak sigaraya elveda diyebileceksiniz. İlk kullandığınızın andan itibaren çocuklarınızın ve eşinizin yanına daha rahat gelebilecek kimseden kesinlikle şikayet almayacaksınız. 

E-Likit-Dolum Sıvısı Nedir Nasıl Kullanılmalıdır?

Bildiğiniz gibi elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu elektronik sigara içerisinde kullanılan dolum sıvıları olan e-likitlerdir . Kartuş veya tank içerisine doldurduğumuz dolum sıvıları atomizer sayesinde buhar haline dönüştürülmektedir.
Dolum sıvıları yada kısaca e-likit konusunda bir kaç önemli terimi ve araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Resim

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, dolum sıvıları elektronik sigara kullanımında en önemli konu olduğu için asla orjinal dolum sıvısı kullanımından ödün verilmemelidir. Sahte dolum sıvıları kesinlikle kullanmayınız.. Şimdi şu soruyu duyar gibi oluyorum,

-Peki sahte dekang dolum sıvıları (elektronik sigara likit) nasıl anlaşılır?

* Sahte dolum sıvıları düz beyaz ve kalitesiz plastik kutularda olur.
* Şişe üzerlerinde bandrol bulunmaz
* Şişe üzerinde mg seviyesini gösteren rakam bulunmaz
* Şişe üzerlerinde son kullanma tarihi bulunmaz
* Kapak ağzında plastik kilit bulunmaz
* Şişe üzerinde plastik jelatinden güvenlik şeridi bulunmaz

Örnek Kaliteli Likit Markaları : Halo, One Hit Wonder , DIY, Cosmig Fog
DOLUM SIVISI - (LİKİT) 'MG' VE 'ML' NEDİR ?

Herkesin merak ettiği ve sizlerin likit seçerken 'bu likit mg yi seçtik ama nedir?' sorusunu kendisine sorduğunu tahmin edebiliyoruz. E-Likit mg yi açıklayacak olursak,

Likit mg:
Seçtiğiniz elektronik sigara likitin ilaçlardakine benzer dozaj oranıdır. Sert ve sık olarak sigara içen kimselerin yüksek mg tercihi ile başlayıp düşürerek devam etmesi mantıklı olanıdır. Belirli bir süre sigara hazzı aldığınız dozaj ile devam ediniz. Daha sonra düşük mg seviyelerine geçerek sonunda sıfır nikotinli dolum sıvılarını kullanmak doğru olan kullanım şeklidir.
Kısaca likit mg için buharın sertlik ve doygunluk oranıdır diyebiliriz.

Likit ml: Sıvı ölçü birimidir. Mili Litre olarak ifade edilir. Günlük hayatta içtiğimiz şişe sular, kutu meyve suları veya kola üzerinde de bu yazı yazmaktadır. 

 VG PG Nedir?

 Propilen Glikol ve Bitkisel Gliserin hakkında detaylı bilgi içi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

VG PG Nedir
 Aşağıdaki tablo, Hacettepe Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim D. öğr. Üyesi ve  SSUK Yürütme Kurulu üyesi  Prof. Dr. Nazmi Bilir tarafından yayınlanmış bir çalışmadır.  Dolum sıvılarının içeriği ve miktarlar konusunda genel bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 

Madde

DolumSıvısı (Likit)

I

II

III

IV

Nikotin

%6 (16 mg)

%4 (11 mg)

%2 (6 mg)

%0.1 (0.0 mg)

Bitkisel Gliserin (vg)

%85

%80

%90

%80

Tütün esansı

-

%4

%4.5

%1

Gliserin

%2

%5

-

%5

Organik asit

%1

-

-

%2

Sitrik asit

-

%0.5

%2.5

-

Alkol

-

-

-

%8

Su

-

-

-

%2.9

Diğer maddeler

%6

%6.5

%1

%1

 0mg, 6mg, 11mg, 18 mg ve 24 mg Dekang likit dolum sıvıları bulunmaktadır.

Diacetyl-Diasetil Nedir? Elektronik Sigara Likitlerinde Varmı? Zararlı Mı?

Diasetil, elma, enginar, fasulye, tereyağı, kahve, süt, meyve, bal, tütün ve sirke içindeki düşük konsantrasyonda bulunan doğal olarak oluşan bir kimyasaldır. Diasetil, aynı zamanda, bira yaplırken fermantasyon süreci boyunca maya ile glikozun etanole dönüştürülmesinden kaynaklanan doğal bir yan ürünüdür. 
Diasetil, kimyasal üreticiler tarafından tereyağı, margarin, kısalma, yağlı spreyler, tatlandırıcılar ve diğer gıda ürünlerine tat vermek için kullanılır. Diasetil, mikrodalgada patlamış mısır, aperitif gıdalar, fırınlanmış ürünler ve daha yakın zamanlarda, elektronik sigara ve buhar üreten cihazlarında kullanılmakta olup e-likitlerde bulunan aromalarda kullanılmıştır.

Diasetil Üretimi Yapılan Tesisler

Diasetil, özellikle ısıtma ve kaynatma söz konusu olduğunda üretim yapılan tesislerinde çalışan işçiler için tehlikeli olduğu tespit edilmiştir. Üretim ortamlarında diasetil'e yüksek oranda maruz kalma öksürük, hırıltılı solunum ve nefes darlığı gibi hafif solunum yolları hastalıklarıyla bağlantılı olduğu tespit edilmiştir. Bazı çok nadir vakalarda diasetil, patlamış mısır üreticileri veya kimyasal imalatçılar için hava yolu ile astım veya aşırı durumlarda akciğer hastalıklarına neden olmuştur.

Diasetil İçeren E-Likitler Zararllı Mı?

Elektronik sigara likitler öncelikle lezzetini gıda lezzetinden alırlar buda bir çok e-likitin aroma lezzetini gıda ürünlerinde kullanılan diasetil ihtiva etme riski altında bulundurmaktadır. Diasetil içeren e-likitlerin teneffüs eden kullanıcılar için riskler, diasetil yayılan üretim ortamlarındaki işçilerden çokdaha düşük olmasına rağmen, genişletilmiş diasetil inhalasyonun potansiyel sonuçlarını anlamak önemlidir. 
Herhangi bir şeyi teneffüs etmek kişisel bir karardır ve kimyasalların boğazına ve solunum yollarına girmeden önce iyi arşatırılması, düşünülmesi ve kara verilmesi gerekir. E-Likitler üzerine yapılan en son çalışmalar ile diasetil içeren maddelerin zamanla solunum sistemine zarar verebileceğini ortaya koymuştur. Test edilen e-likitlerin ortalamasının, geleneksel tütün sigarasından 100 kat daha az diasetil taşıdığının altını çizmek önemlidir!

Detaylı bilgi için, Elektronik Sigara Kullanım Kılavuzu sayfamızı ziyaret ediniz.

elektronik-sigara-nedir
elektronik-sigara-nedir

Yorumlar (179)

 • 60w volt 0. 038 ohms 0. 15 amps 0. 252 mode watt pcb 27 derece likitin üstünde vg/pg 80/20 yaziyo

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullandığınız mod veya ayarla ilgili bir problem yok. Eğer coilin yeni olduğundan eminseniz geriye tek seçenek likit kalıyor. Nikotin seviyesi yüksek olabilir, bozulmuş olabilir. Likiti değiştirmeyi deneyin.

 • Ya aslında kafa değiştirdim belli bir seviyeye kadar çekince bir sıkıntı olmuyo yani ama likit tadı gelmiyo

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullandığınız modu (Ekranda yazan değerleri) ve kullandığınız likitin marka mg bilgilerini yazarsanız daha net yardımcı olabilirim.

 • Ben yeni olarak ilk defa smok alien tfv8 cihaz aldım ama tekli kafa yandı dörtlü kafayı taktım yine yakıyor boğazı ne yapmalıyım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  İlk olarak uygun modda kullandığınızdan emin olun. Eğer mod ile ilgili bir problem yoksa likitle alakalı bir sorun alabilir.

 • Merhaba. 23 yıldır sigara içiyorum ve günde 3 paket içmekteyim. Nargile içmeyi sevmiyorum hatta kokusu bile beni çok rahatsız ediyor. Sadece sigarayı bırakmama yardımcı olması için elektronik sigara almak istiyorum. Elektronik sigara hakkında hiçbir bilgim yok. Önerilerinize ihtiyacım var teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken hersey aşağıdaki sayfalarda bulunuyor lütfen sabrederek dikkatlice inceliyiniz.

  //www.elektroniksigaravip3.com/icerik/sikca-sorulan-sorular.html
  //www.elektroniksigaravip3.com/icerik/yeni-baslayanlar-icin-elektronik-sigara-bilgilendirme-sayfasi.html

 • Siz beni hiç anlamamışsınız. Ben sizden cihaz önerisi istedim. Pili çabuk bitmeyen. Elimde sürekli powerbank ile gezmek zorunda kalmayacağım. Bana sigarayı bıraktıracak profesyonel kaliteli pamuguyla teliyle ugrastirmayacak cihaz. Sizin cihaz satmaya niyetiniz yok sanırım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba aşağıdaki ürünleri tercih edebilirsiniz,
  //www.elektroniksigaravip3.com/urun/eleaf-ijust-s-elektronik-sigara.html
  //www.elektroniksigaravip3.com/urun/eleaf-ijust-x-elektronik-sigara.html

  ayrıca bütçeniz doğrultusunda aşağıdaki kategoriden ürün satın alabilirsiniz,
  //www.elektroniksigaravip3.com/urunler/mega-mod-setler.html

 • 30 senedir içiyordum 1 hafta oldu elaf i stick pico 6mg ps4 tabocco likit ile başladım az bir sey oldu sigara içmiyorum canim istemiyor bile.. .

 • Ben 20 yıldır sigara kullaniyorum ve son birkac yildir tutune gectim (pueblo sari) ama artik cigerlerim iflas bayragini cekti ve e-sigaraya gecmek istiyorum. -butcem 200-300 arasi
  -pamuk ve tel sarmak gibi seylerle ugrasmak istemiyorum
  -ictigim tutune yakin bi tat almak istiyorum
  -parca sikintisi olmayan ya da yaygin olarak kullanilan birkac model onerebilir misiniz?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Modeller için aşağıkdai ürünlere göz atabilirsiniz,

  //www.elektroniksigaravip3.com/urun/eleaf-new-ijust-s-elektronik-sigara.html
  //www.elektroniksigaravip3.com/urun/eleaf-istick-pico-kit-elektronik-sigara.html
  //www.elektroniksigaravip3.com/urun/smok-vape-pen-plus-elektronik-sigara.html

  E likit içinise tütün aromalı ve 6-12 mg nikotin aralığında bir e-likit size gerekli hissiyatı sağlayacaktır. Şuradan göz atabilirsiniz //www.elektroniksigaravip3.com/urunler/likit-dolum-sivisi.html

 • Merhaba k. Kartına taksit imkanı varmı bonus kart.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Taksitle ilgili iletişim numaralarımızdan arayıp bilgi alabilirsiniz.

 • Ben aldım fakat boğazımı yakıyor çektiğim zaman neden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevınırım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Nikotin seviyesi yüksek almış olabilirsiniz.

 • Merhaba iyi çalışmalar
  yaklaşık 20 yıldır sigara içmekteyim. 10 yıldırda sarma orta içimli tütün içmekteyim. E sigaraya geçmek istiyorum. Sitenizde ve başka sitelerde araştırdım. Yeni başlayacağım ama nasıl olur bilmiyorum. Merdiven altı üretim olan cihaz ve likit de almak istemiyorum. Yeni başlayacağım için bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba, sitemizde bulunan tüm ürünler orjinaldir. Whatsapp : 0535 880 52 91 hattımız ile iletişime geçmenizi öneriyorum. Uygun cihaz ve likit seçimi konusunda yardımcı olunacaktır. Aynı numarada bizi arayarak çağrı merkezimize bağlanabilirsiniz. Standart mod setler bir model seçtikten sonra içtiğiniz sigara yakın nikotin seviyesi, aroması istediğiniz tadda likit seçimi yapmanız yeterlidir.

 • Merhaba ben günde 1 pakete yakın sigara içen bir bayanım ve elektronik sigara almak istiyorum ama dumanı bol olmalı, just s duman performansı nasıl öneri yapabilir misiniz?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  I just s model cihaz performans olarak ve duman performansı olarak güzel bir cihaz. Eleaf iStick Pico Kit Elektronik Sigara bir de bu cihaza bakın güzel ve güçlü bir cihaz.

 • Günlük 5 adet sigara içiyorum 70vg 30pg degerinde bir likit almayı düşünüyorum kaç "mg" oranında almalıyım.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  İçtiğiniz sigara en yakın nikotin seviyesini seçebilirsiniz. ortalama 6-9mg yeterli olacaktır.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.