Yükleniyor..

Smok TFV8 Baby Atomizer İnceleme Kullanımı ve Ayarları

Genel Bakış

SMOK TFV8 Baby hem yüksek miktarda buhar hem de iyi bir aroma isteyenler için uygun bir seçimdir. Düşük watt aralığında çalıştığında dahi mükemmel bir tat ile birlikte yoğun buhar üretebilirsiniz.

Döndürerek açılan kapağı sayesinde yolda yürürken dahi dolum işlemi yapmak çok kolaydır.

Ürünün Artıları

 1. Mükemmel buhar üretimi
 2. Harika aroma
 3. Rahat bir çekiş yapmanızı sağlayacak geniş hava akımı delikleri
 4. Çok kolay dolum işlemi

 

Ürünün Eksileri

 1. Coillerinin gücü dolayısıyla e-likit tüketimi fazla
 2. E-likidinizin aromasını hemen değil, bir süre kullandıktan sonra tam anlamıyla alabiliyorsunuz.

 

TFV8 Baby Anahtar Özellikler

 

 1. Yüksek miktarda buhar üretimi
 2. Kullanıcılara çok rahat bir çekiş imkânı sağlayan geniş ayarlanabilir hava akımı
 3. Üst dolum- döndürerek açılan üst kapak sayesinde herhangi bir parçayı sökmek zorunda değilsiniz.
 4. 2ml kapasite
 5. Kullanımı oldukça kolay olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanabilir ancak yüksek miktarda buhar üretmek isteyen kullanıcılar için daha uygundur
 6. SMOK Alien veya Innokin TC150 ile mükemmel derecede uyumlu çalışır

 

Kutu İçeriğinde Ne Var?

 

 1. 22mm TFV8 Baby Tank
 2. V8 Baby Q2 Coil (Kurulu Halde)
 3. V8 Baby T8 0.15ohm Coil
 4. Yedek Cam
 5. SMOK Vape Bantları
 6. Yedek Conta
 7. Kullanım Kılavuzu

TFV8 Baby Nasıl Kullanılır: Adım Adım Kullanım Talimatları

 

Coiller ve Önerilen Watt Aralığı

 

Ürünü satın aldığınızda 0.4ohm V8 Baby Q2 coilinin kurulu halde olduğunu göreceksiniz. Coilin yan kısmında bu coilin hangi watt aralığında çalıştığını ve hangi watt aralığında “en iyi” verimi alacağınızı görebilirsiniz.

Coilin çalışma aralığı 40-80W aralığındayken, bu coilden en iyi performansı almanız için önerilen watt aralığı ise 55-65W olarak gösterilmiştir. Tankınızı bu aralıkta kullanmak size mükemmel bir tat ile birlikte iyi miktarda buhar üretimi sağlayacaktır. Aynı zamanda tavsiye edilen ayarda kullanırsanız coilin ortalama kullanım süresine kadar bir sorun yaşamazsınız.

Kurulu olan bu coilin yanı sıra 0.15ohm rezistansına sahip V8 Baby T8 coili de yedek olarak kutu içerisinde bulacaksınız. Bu coil kurulu halde gelen coile göre daha güçlüdür ve bu yüzden daha yüksek bir watt aralığına sahiptir. Bu coilin çalışma aralığı 50-110W, tavsiye edilen aralık ise 60-80W’dir.

 

TFV8 ile Dolum İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Tankta menteşe ve kilitli üst dolum sistemi benimsenmiştir, bu sayede dolum işleminin çok daha kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir.

Dolum boşluğuna ulaşmak için tankı bir elinizle sıkıca tutun, üst kapağı çizgi boyunca menteşe açılana kadar saat yönünün tersine doğru bastırın. Yan kısımdaki boşluktan likit dolumunuzu gerçekleştirin, merkezi hava borusuna likit damlatmamaya dikkat edin.

Dolum kapağının altında yer alan sızdırmazlık halkası zaman zaman yerinden çıkıp üst kapağın kapanmasına engel olabilir.

Eğer bu problem ile karşılaşıyorsanız, sızdırmazlık halkasını tankın üst kısmından çıkarın ve parmaklarınızı kullanarak her iki taraftan eşit bir şekilde yerleştirin.

 

Coil Değişimi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Öncelikle tanktan üst kısmı sökün ve tabandan cam kısmı ayırın. Şimdi eski coilinizi sökebilir ve yenisi ile değiştirebilirsiniz.

Yeni coili tabana yerleştirip saat yönünde döndürerek takabilirsiniz. Daha sonra camı yeni taktığınız coilin üzerine doğru bir şekilde yerleştirin.

Son olarak üst kapağı da geri takın, böylece tankınız tek parça haline gelmiş olacak. Şimdi e-likit dolumu gerçekleştirip cihazı kullanabilirsiniz.

 

Coillerde “Prime” İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Diğer tüm güçlü tanklarda olduğu gibi, kullanmadan önce prime işlemi yapmak iyi bir fikirdir.

Coilin yan tarafında içerisindeki pamuğu görebileceğiniz bir kısım mevcuttur. Bu kısımdan ve ayrıca coilin üst kısmından pamuğun üzerine birkaç damla e-likit damlatın. Buradaki amaç pamuğu kullanımdan önce tamamen ıslatmak.

Yeni bir coil taktığınızda, tankı en az 10-15 dakika dinlendirin. Bu süre zarfında coil içerisindeki pamuk iyice ıslanacaktır. Prime işlemini yapmak sizi coilinizi yakmaktan koruyacaktır ve aynı zamanda coilinizin kullanım ömrünü de arttıracaktır.

Daha fazla ipucu için //www.elektroniksigaravip3.com/icerik/coilinizi-ic-atomizerinizi--yanmaktan-kurtaracak-7-cozum.html yazımızı okuyabilirsiniz.

 

SMOK TFV8 Baby Hava Akımı Kontrolü Nasıl Kullanılır?

 

SMOK TFV8 Baby alt kısımda yer alan iki adet geniş hava akımı kontrolüne sahiptir. Bu hava girişlerini tamamen açabilir veya tamamen kapayabilirsiniz. Kapalı durumdayken daha sıkı bir çekiş, tam tersi açık durumdayken ise daha rahat bir çekiş elde edeceksiniz.

Diğer tüm tanklarda olduğu gibi yüksek miktarda buhar için bu girişleri açmalı, daha yoğun aroma ve daha sıkı bir çekiş için bu girişleri kapatmalısınız.

 

Uyumluluk

Smok TFV8 aşağıda yer alan modlar ile oldukça iyi bir performans sunar:

 1. Smok Alien
 2. Coolfire Ultra
 3. iStickPower

Ek Resimler

Bu içerik 06.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 5597 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler