Yükleniyor..

Smok AL85 Ayarları Kurulumu Kullanımı Ve Kutu İçeriği

Yüksek bir popülariteye sahip SMOK Alien 220W ve Eleaf iStick Pico 75W modlarından özellikler taşıyan SMOK AL85 mod, Alien’ın daha küçük bir boyutundadır ve Pico’dan birkaç tasarım detayı miras almıştır.

Ergonomi, fonksiyonellik ve genel kalite anlamında Alien 220W’nin satın alabileceğiniz en iyi modlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak elinize daha rahat oturan, güç çıkışı ile daha uzun bir batarya ömrü sunan bir mod arayışındaysanız SMOK AL85’in sizin için çok uygun olduğunu belirtelim.

Resim

Kutu İçeriğine Genel Bakış

AL85 kit Alien’a benzer bir paket stiline sahiptir. Genel olarak daha önce bir SMOK ürünü satın aldıysanız farklı bir kutu stili görmeyeceksiniz.

Kutu içerisinde SMOK AL85 mini mod, Baby Beast tank, yedek cam tüp, bir çift iç atomizer (ikisi de 0.4ohm), bir adet USB şarj/güncelleme kablosu ve kullanım kılavuzu mevcut. Bize göre diğer birçok markaya göre daha cömert bir kutu içeriğine sahip olan AL85 kit ile e-sigara kullanmaya başlarken e-likit hariç ihtiyacınız olan her şeye sahip olabilirsiniz.

Resim

Tasarım ve Kalite

SMOK AL85 bazen kullanıcılar tarafından “Alien Baby” olarak isimlendirilir. Bunun sebebi de çift 18650 bataryalı modun daha küçük bir versiyonu olmasıdır. Genel tasarımları oldukça benzerdir, yalnızca AL85 biraz daha kısa ve biraz daha geniştir. Bunun yanında AL85 cihazında batarya kapağı üst kısımda 510 bağlantısının hemen yanında yer alırken Alien 220W cihazında ise cihazın alt kısmındadır. Bu farklılıklar harici AL85’in adeta küçük bir Alien mod olduğunu söyleyebiliriz.

Resim

AL85, Alien mod ile aynı tipteki ateşleme sistemine, tam olarak aynı OLED ekrana, ekran altındaki düzenleyici butonlara ve logoların bulunduğu aynı karbon fiber panele sahiptir.

SMOK AL85 mod 71mm uzunluğa, 48mm genişliğe ve 27mm kalınlığa sahiptir, bu yüzden Alien moddan kısa ancak bir miktar daha geniştir. Ancak bu genişlik cihazın elde tutuş konforuna olumlu bir etki yapıyor. Bazı diğer küçük modlarda olduğu gibi avuç içinde kaybolmuyor. Bir mini modun tüm özelliklerine sahipken aynı anda diğer mini modlara göre kullanıcılarına daha fazla konfor sağlıyor.

Klasik batarya kapağı yerine SMOK AL85 cihazında Eleaf Pico modundaki ile aynı stilde bir kapak kullanılmıştır. Bu da cihaz üreticisine cihazı olabildiği kadar küçük tutma imkanı vermiştir. Kapak biraz çıkıntılı olmasına rağmen bize göre cihazın genel görünümünü bozacak kadar sorunlu bir tasarıma sahip değil.

Resim

Bataryayı yerleştirmek için metal kapağı basitçe çevirerek sökün, pozitif yön aşağı bakacak şekilde bataryayı yuvaya yerleştirin ve kapağı geri takın. Bu işlem oldukça basit, bu yüzden batarya değişimi ile vakit harcamak zorunda kalmıyorsunuz. Ve Pico’da olanın tersine, batarya kapağı modun kenarına yakın. Bu da size 24mm ve hatta 25mm tanklar için boş alan sağlıyor. Son olarak, SMOK AL85 ile ilgili en iyi şeylerden biri de çok fazla sayıda renk seçeneğine sahip olması. Bunlar arasında siyah & kırmızı, siyah & altın ve kamuflaj gibi renk seçenekleri mevcut.

Resim

Genel olarak, SMOK AL85 tıpkı Alien 220W gibi yüksek kaliteli bir cihaz. Metalik çinko alaşımlı gövdesi sağlam bir his veriyor. Ayrıca SMOK şirketi cihaz kaplamalarında geliştirmeye gittiğini açıkladı, bu sebeple Alien cihazına kıyasla kaplamaların daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

Menü ve Özellikler

SMOK AL85, Alien 220W mod ile aynı çip ve ekrana sahip, bu yüzden Alien ile tamamen aynı menü ve özellikler ile karşımıza geliyor. Geniş ekran oldukça parlak ve ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu ekranda bulabilirsiniz. Bazı kullanıcılar ekranın çok fazla kalabalık olduğunu düşünüyor, ancak ekranda çok sayıda göstergenin yer alması menüde herhangi bir işlem yapmak zorunda kalmadan ihtiyacınız olanı görebileceğiniz anlamına geliyor. Kullanmakta olduğunuz mod, ön ısıtma, watt/sıcaklık, gerçek zaman voltajı, atomizer rezistansı, amper, çekiş sayacı ve çip sıcaklığı gibi bilgilerin hepsini ekranda bulabilirsiniz. Kulağa biraz karışık gelebilir, ancak cihaza biraz alıştıktan sonra hiç karışık gelmeyecek.

Resim

Batarya kurulumundan sonra AL85’i açmak için ateşleme tuşuna hızlıca 5 kez basın. En önemli ayarları ana ekranda değiştirebilirsiniz ancak daha gelişmiş ayarlar için ateşleme tuşuna 3 kez basarak ana menüye gitmeniz gerekiyor. Mode menüsünde watt, sıcaklık kontrolü ve hafıza modlarından birini seçebilirsiniz. Hangi modda olduğunuza bağlı olarak ön ısıtma tercihinizi (yumuşak, normal ve sert) veya wattınızı ayarlayabilirsiniz. Puffs menüsünde maksimum çekiş sayınızı belirleyebilirsiniz veya sayacı sıfırlayabilirsiniz. Settings menüsünde ise birçok ekran ayarı bulabilir, atomizer rezistansını ayarlayabilir ve yazılım güncellemesini indirebilirsiniz. Son olarak Güç menüsünden modu kapatabilirsiniz.

Resim

Ana ekranda, ekranın altındaki + ve - tuşlarını kullanarak watt ve sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Buna ek olarak ateşleme butonuna ve - tuşuna aynı anda basılı tutarak modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ateşleme tuşuna + tuşu ile aynı anda bastığınızda ise ön ısıtma ayarını değiştirebilirsiniz.

AL85 modunun menüsü hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsettik. Daha önce de belirttiğimiz gibi cihazın menüsü Alien ile tamamen aynı, bu yüzden herhangi bir Alien mod incelemesinden de yararlanabilirsiniz.

Batarya Ömrü ve Performansı

SMOK AL85’in batarya ömrü batarya kapasitesi, kullanılan watt ayarı ve modu ne sıklıkla kullandığınız gibi faktörler ile bağlantılı.

Kullanım tecrübelerimize göre, kit içeriğine dahil Baby Beast tank ile 60W civarında yoğun bir kullanım yapıldığında pil ömrünün yaklaşık 5 saat olduğunu gözlemledik. Bu değer tek pilli bir mod için oldukça iyi. Watt ayarını düşürerek ekstra birkaç saat daha kazanabilirsiniz.

Resim

SMOK AL85 on-board şarj özelliğini taşırken, daha yeni cihazlarda karşımıza çıkan hızlı şarj özelliğini taşımıyor. Bataryanın tamamen şarj olması yaklaşık olarak 3-4 saat alıyor, bu yüzden evden çıkmadan önce yanınıza yedek bir batarya almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tasarım başlığında bahsetmeyi unuttuğumuz bir nokta cihazda batarya havalandırmasının yetersiz olması. Batarya ısınmasından doğacak sorunları ortadan kaldırmak için birçok yüksek kaliteli cihaz birkaç dahili koruma özelliği ile birlikte geliyor ancak bize göre SMOK cihaza birkaç havalandırma deliği ekleyerek biraz daha güven verebilirdi.

Resim

Güç çıkışı ve batarya kapasitesi kısıtlı olan SMOK AL85’i performans açısından oldukça yeterli bulduk. Cihaz Alien 220W kadar istikrarlı bir performans gösteriyor.

Sıcaklık kontrol modunda kit içeriğindeki paslanmaz çelik coilleri kullandığımızda aldığımız performans oldukça iyiydi.

Resim

Tüm bunların yanında SMOK AL85’in güncellenebilir yazılım özelliğine sahip olduğunu söyleyelim. Cihazınızı güncellemek için SMOK’un internet sitesini takip edebilir ve cihazınızı en güncel hali ile kullanabilirsiniz.

Resim

Tank

SMOK firmasının en popüler tanklarından biri olan Baby Beast şu ana kadar bir düzineden fazla mod ile birleştirildi. SMOK TFV8 Cloud Beast’in küçük versiyonu olan bu tanktan mükemmel bir buhar üretimi ve ortalamanın üzerinde bir tat yoğunluğu alacaksınız.

Resim

Baby Beast 3ml e-likit kapasitesine sahip ve 0.4ohm direncine sahip iki adet paslanmaz çelik iç atomizer ile birlikte geliyor. Bu iç atomizerler oldukça iyi bir performansa sahip, uygun bir e-likit tüketimleri var ve eğer içinde çok fazla şeker bulunan bir e-likit kullanmıyorsanız kullanım ömürleri oldukça uzun.

Sonuç

Daha önce de belirttiğimiz gibi AL85 tam olarak Alien modunun küçük versiyonu. Alien ile aynı genel tasarıma daha küçük bir ölçekte sahip. Aynı çipi, menüyü, ekranı ve tamamen aynı özellikleri taşıyor. 80W maksimum güç çıkışına ulaşabiliyor.

Resim


Yalnızca batarya ömrü konusunda biraz sorun yaşayabilirsiniz, ancak eğer ağır şekilde elektronik sigara kullanan biri değilseniz bu sizin için sorun olmayacaktır. Veya bu sorunu çözmek için yanınızda her zaman yedek bir batarya taşıyabilirsiniz. Genel olarak söylemek gerekirse SMOK AL85 oldukça iyi bir performansa sahip sağlam bir cihaz.

Smok AL85 satın almak için ziyaret ediniz,

//www.elektroniksigaravip3.com/urun/smok-al85-kit-elektronik-sigara.html

Ek Resimler

Bu içerik 07.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 7095 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler