Yükleniyor..

Sigara Bırakma Yöntemleri

Birçok sigara tiryakisi ciddi sağlık sorunları yaşamadan sağlığına zarar verdiğini farkında olmasına rağmen sigara içmeye devam eder. Sigara birçok hastalığın birincil nedeni olmakla birlikte geriye kalan tüm hastalıkların alt derecelerde de olsa sebepleri arasında yer almaktadır.

Kişi İstemezse Olmaz

Eğer sigara tiryakisi iseniz ve sigarayı bırakmak istiyorum demiyorsanız, uygulayacağınız yöntemlerin işe yarama oranı düşük olacaktır. Bedeniniz ve beyniniz ortak karar ile sigarayı bırakmaya hazır olmalıdır. Çevrenin bu konudaki olumlu yöndeki eleştirileri de sigaranın bırakılmasının psikolojik desteğinin en önemli unsurudur.


Resim

Ne Kadar Tiryakisiniz?

Sigarayı bırakmanız gerektiğine karar verdiğinizde sigara nasıl bırakılır bilmiyorsanız öncelikle sigara içmeye mi yoksa nikotine mi bağımlısınız onu belirleyin. Her tiryaki mutlaka nikotine bağımlı hale gelmiş ve onu almak için sigara içmektedir. Ancak bazı kişilerde nikotin bağımlılığın yanında dudak tiryakisi olarak isimlendirilen bağımlılık da söz konusudur. Nikotin bağımlılığını ölçmek için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Zehirlenmeden Bırakın

Bağımlılığınız sadece nikotin bağımlılığı değil aynı zamanda sigara içmek ise, elektronik sigara ile sigara içiyormuş gibi davranmaya devam ederek ve çoktan aza doğru nikotin almaya devam ederek sigarayı bırakmanız mümkün olacaktır.

Dudak Tiryakiliği Sorun Olmayacak

Elektronik sigarada da sigara bırakma ilaçları gibi içerisinde bir miktar nikotin bulunmaktadır. Nikotin ve Bağımlılığı Nedir Tüm Detayları ile ilgili bilgi almak için şu sayfayı ziyaret edinz.
Nikotin içerikli likitin pil yardımı ve atomizer ile buhara dönüştürülmesi mantığı ile çalışan elektronik sigara düzeneği sayesinde dudak tiryakisi olan kişiler, zamanla daha az nikotin alarak daha az zehirlenerek sigarayı bırakabileceklerdir.

Elektronik Düzenekle Gelen Sağlık

Elektronik sigara, kişinin kendisine ve çevresine zararlı zehirli maddeler içermemektedir. Kişi sigara içiyormuş gibi davrandığı için psikolojik olarak nikotin bağımlılığından daha rahat kurtulabilecektir. Elektronik sigaradan çıkan duman kanser yapan maddeler içermemektedir.

Elektronik Sigaranın Kullanımı ve Bakımı

Elektronik sigara ile sigarayı bırakayım derken dikkatli ve temiz kullanılmaz ise daha fazla zehirlenme söz konusu olabilir. Tüm sigara bırakma yolları gibi elektronik sigara kullanımında da titiz ve özenli olunmalı, düzeneğin kullanım kurallarına uyulmalıdır. Düzenli olarak tüm parçaları çıkarılıp temizlenmelidir. Kartuş takıldıktan sonra duman yoğunluğu ve nikotin miktarı mutlaka ayarlanmalıdır. Elektronik sigaranın kullanım amacına uygun olarak nikotin miktarının sıfıra kadar indirilmesi için her gün azaltılması esastır. 

Ek Resimler

Bu içerik 01.08.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 4949 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler