Yükleniyor..

Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu "Sağlık Bakanlığı elektronik sigarayı yasaklamamalı"

Yorumları oku (5)

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Sigarayı Bırakma Polikiliniği sorumlusu Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, Sağlık Bakanlığı'nca elektronik sigara ve kartuşların yasaklanmasının doğru olmadığını belirterek "Sağlık Bakanlığı elektronik sigarayı yasaklamamalı. Sigarayı bırakmak isteyenlerde etkili bir yöntemdir. Ama bu sigaraların özendirilmesine izin vermemeli, reklamını yapmamalı ve denetlemelidir" açıklamasını yaptı. Yurttaşlar, elektronik sigara yasağının kişisel hak ve özgürlüklerin ihlali anlamına geldiğini söylediler.

Prof. Tutluoğlu, elektronik sigara sayesinde birçok hastasının sigarayı bıraktığını belirterek, hastanın kendisinin elektronik sigara almasının yanlış olduğunu, bunun hekim kontrolünde yapılması gerektiğini söyledi. Tutkuoğlu, "Hekim kontrolünde başlayan elektronik sigara tedavisi 4 ile 5 ay sürüyor. Bu süre içerisinde sigaranın içerisindeki nikotin kartuşlarını yavaş yavaş azaltıyoruz" dedi.

kaynak1: http://web.archive.org/web/20140206192433/http://www.haberinyeri.net/yasaklamak-dogru-degil-7987h.htm

kaynak2:https://www.ensonhaber.com/amp/saglik/yak-bir-elektronik-sigara-40578


İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız "Hamile Kadınlar için Sigaranın Zararları | Hamilelikte Sigara Kullanımı" isimli makaleye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ek Resimler

Bu içerik 07.07.2007 tarihinde yayınlandı ve toplam 10895 kez okundu.

Yorumlar (5)

  • Amerikadaki zehirlenme olayı amerikadaki yerel haber ajanslarından okudum içenler likitin içine es..r koyduğu için zehirlenmişler ve elektronik sigara ile alakası yok bu olayın. Azıcık kafanızı açın araştırın amerikadaki yerel basında yazıyor. Millet mars;'a gidiyor biz hala aynı yerde duruyoruz.

  • Açıklama böyle olmadığı gibi açıklama tarihi en az 7-8 sene önce. Birini suçlarken tarihlere iyi bakın

  • Elektronik Sigara VIP - Admin

    Merhaba yapılan açıklama için kaynaklara bakabilirsiniz. Biz kaynakları yansıtmaktayız.

  • Dünyada elektronik sigaranın serbest olduğu ya da tıbbi cihaz statüsünün verildiği birçok ülke var. Denetimli olarak serbestleştirilmeli ve sigaraya bırakma aracı olarak kulanılmasına izin verilmelidir. Yasaklı olması kullanımı sınırlamıyor, tam tersine para vergisiz olarak yabancı kaynaklara gidiyor.. . Yeniden değerlendirmeye alınmalı ve sağlık bakanlığı gerekli düzenlemeleri yapmalıdır diye düşünüyorum.. .

  • Kesinlikle doğru çünkü zifir katron olmadığı için kanser riskiniz az. Hükümetin bundan vergi alamadığı için yasaklıyor.

  • Çok doğru bir açıklama dürüst bilimcilerde mevcut bu ülkede

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler