Yükleniyor..

Okul Yönetimi 14 Yaşındaki İngiliz Öğrencinin Elektronik Sigarasına El Koydu

Yorumları oku (1)
Okul Yönetimi 14 Yaşındaki İngiliz Öğrencinin Elektronik Sigarasına El Koydu

Babasını 12 yaşında kaybeden ve o günden sonra günde 10 sigara içen Mason Dunn Şimdi 14 yaşında. Geçen yıldan bu yana kullandığı elektronik sigarasına İngiltere Greater Manchester Bolton Kearsley Academy okulları yasak getirerek el koydu.Şimdi 14 yaşında olan Mason Dunn babasını 12 yaşında kaybetti ve daha sonra günde 10 adet sigara içmeye başladı. İngiltere Greater Manchester Bolton Kearsley Academy okullarında eğitim göre Dunn günde 10 sigara tüketmeye başladı. Dunn, geçen yıl sigarayı bırakmasına yardımcı olmak olmak amacıyla kendisine hediye edilen e-sigarayı kullanmaya devam ediyordu. Sadece birkaç gün önce, okulda elektronik sigara kullanan 14 yaşındaki Dunn ın elektronik sigara sına el koyan okul yönetimi taraından ailesi ile temasa geçildi. Okulda sigara içmeyi yasaklayan bir politika olduğundan dolayı, Dunn elektronik sigarasına el konuldu. Oğlunun elektronik sigara ile sigara bağımlılığının önüne geçtiğini düşünen Annesi öfkeli. Okulda oğlunun elektonik sigara kulanmasına izin verilemsi gerektiğini düşünen Sue Dunn okul yönetimine karşı öfkesini dile getirdi. Oğlunun sigarayı bırakamadığı için elektronik sigara kullandığını belirten Sue Dunn, oğlunun gerçek sigara kullanmaya başlamasından dolayı çok üzgün.
Oğlunun küçük çoçuklar yanında ve herkesin bulunduğu bir ortamda elektonik sigara kullanmadığını belirtti.

Yaz tatili başında e-sigara kullanarak sigarayı bıraktığını söyleyen Mason , şimdi okula geri gidiyor ve tekrar sigara kullanmaya başlayacağını dile getiriyor.
Mason şunları söyledi: "Okul bana sigarayı bıraktırmak istemiyor gibi hissediyorum”"Beni durdurmak için herşeyi deniyorlar ve durum çok üzücü ve zor. Ben daha sonra neler olacağını bilemiyorum” dedi.İngiltere Halk Sağlığı adına yürütülen yeni bir rapor da elektronik sigaraların tütünden daha % 95' oranında daha az zararlı olduğunu ortaya koymuş gelecekte NHS reçete edilebileceğini sonucuna varmıştır.

Ek Resimler

Yorumlar (1)

  • Ülkemizde satışı her ne kadar yasak olsada kullanımının yasak olduğunu söyleyen hiçbir kanun yok peki bu durum okul sınırları içindede geçerlimi? Yani öğrenciler okulda e-sigara tüketebilirlermi yardımcı olursanız sevinirim (orta okul ve lise de kullanımı yani öğrenciler 18 yaş altı)

  • Elektronik Sigara VIP - Admin

    Bu konu hakkında resmi bir bilgiye sahip değilim. Kişisel görüşüm yasak olması. Normal sigaradaki gibi pasif içicilik olmasada küçük yaştaki çocuklar için bir özenti olabilir, bu sebeple okul vb alanlarda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler