Yükleniyor..

Joyetech eVic VT Elektronik Sigara Kullanım Kılavuzu

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da www.joyetech.gen.tr internet sitemizi ziyaret edin.

Ürün Tanıtımı:

Eşsiz olarak tasarlanmış 5000mAh pil kapasiteli eVic VT 60W, son teknoloji sıcaklık kontrolüne sahiptir ve daha güvenli bir çekiş sunduğu için daha sağlıklı bir konsepttedir. eVic VT size süper geniş OLED ekran ile birlikte eşsiz ve göz alıcı tasarımı sunar, ayrıca VT-Ti(Titanyum), VT-Ni(Nickel 200) ve VW(Değişken Watt) modlarını destekler.

Değişken Sıcaklık (VT), sıcaklık ayarı her değiştiğinde size farklı bir tat sunar, sadece tadı iyileştirmez ayrıca daha uzun bir batarya ömrü verir. eVic VT yalnızca bir mod değildir, evrimin başlangıcıdır. 
Resim

Özellikler:

Boyut: 47mm*25.5*85.6mm

Kapasite: 5000mAh

Çıkış Modu: VT(Ti, Ni), VW

Watt Çıkışı: 1-60W

Rezistans Aralığı: 0.05-1.0ohm (VT Modu)

                               0.15-3.5ohm (VW Modu)

Sıcaklık Aralığı: 100-315°C/ 200-600°F

Nasıl Kullanılır

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.
Resim

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin.

3. Gizlilik Fonksiyonu

Cihaz açıkken, ateşleme butonuna basılı tutun ve kontrol düğmesini sola döndürün.  Bu işlem Gizlilik özelliğini açıp kapatmanızı sağlar. Gizlilik modundayken ekran kapalıyken de e-sigaranızı içebilirsiniz. Gizlilik modundayken ayarlarınızı hızlı şekilde görmek için ateşleme butonuna basın.

4. Ayar Kilidi Fonksiyonu: Cihaz açıkken, ateşleme butonuna basılı tutun ve kontrol düğmesini sağa çevirin. Bu işlem ile Adjustment Lock ve Adjusment Unlock seçenekleri arasında geçiş yapacaksınız.

VT-Ti/VT-Ni/VW Modları Arasında Geçiş:

1. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın.

OLED ekran size 4 satır bilgilendirme sunar:

(1). Temp-Ti(VT-Ti), Temp-Ni(VT-Ni) ve Power(VW)

(2). Temp modunda watt çıkışını veya VW modunda voltajı gösterir.

(3). Atomizer rezistansı. VT modunda ek olarak rezistans kilidi simgesi görünür.

(4). Kullanıcı bilgisi: (batarya göstergesi, toplam duman çekimi, toplam çekiş süresi

2. Ateşleme butonuna 3 kez bastıktan sonra, menüye girdiğinizi göstermek için ilk satır yanıp sönecek. VW, VT-Ti, VT-Ni modları arasında seçim yapmak için kontrol düğmesini sağa döndürün. Onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme butonuna basın veya ekranın mevcut ayardayken 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.
Resim

VT-Ti ve VT-Ni Modları:

VT modunda, coil sıcaklığı kontrol düğmesi ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için düğmeyi sağa, düşürmek için ise sola çevirin. Düğmeyi bir kez çevirdiğinizde, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Kontrol düğmesini sağ veya sola döndürülmüş olarak tutarsanız sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Ek fonksiyonlar

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra düğmeyi 2 kez sola döndürün, üçüncü satır yanıp sönecek. Atomizer rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için düğmeyi sağa döndürün. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni atomizer coilinin kurulumu:

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil Right, Same Coil Left’’ mesajı ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için düğmeyi sağa döndürün.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için düğmeyi sola döndürün. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın 
Resim

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Düğmeyi sola döndürün, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü ayarlamak için düğmeyi sağa döndürün. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Not: (1) VT modunda ideal watt çıkışı 30-60W arasında olmalıdır, çünkü watt çıkışı 30W değerinin altındayken, buharlaşmanın başlayabilmesi için 450°F (230°C) sıcaklığa ulaşmak zordur.

(2) VT modu yalnızca 1.0ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.0ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(3) VT modunda, rezistans 0.05-0.1 aralığındayken, cihazın güvenli şekilde çalışması için maksimum çıkış 50W ile kısıtlanır.

VW Modu:

VW modunda watt çıkışı kontrol düğmesi kullanılarak 1W-50W arasında ayarlanabilir. Artırmak için sağa, azaltmak için sola döndürün. Kontrol düğmesini sağa veya sola döndürülmüş halde tutmak watt ayarını daha hızlı artırır veya azaltır.

Not: Rezistans aralığı 0.25-1.0ohm olan Khantal teli için watt çıkışı 60W değerine kadar ulaşabilir. Rezistans aralığı 0.15-0.24ohm olan Khantal teli için ise watt çıkışı 50W-55W aralığına ulaşabilir.

Batarya Şarjı, Çekiş Süresi ve Çekiş Sayacı Arasında Geçiş:

Menüye girmek için 3 kez ateşleme butonuna basın. Kontrol düğmesini 3 kez sola çevirin, 4. satırın yanıp söndüğünü göreceksiniz. Şimdi kalan batarja şarjı(%), Çekiş Süresi(saniye) veya Çekiş Sayaç ekranı arasında geçiş yapmak için kontrol düğmesini sağa döndürün. Çekiş süresini ve çekiş sayacını sıfırlamak için, süre veya sayaç modu yanıp sönerken ateşleme butonuna basılı tutun.

VT İç Atomizerini Kullanırken İpuçları

1. Yeni VT iç atomizeri kullanırken, ilk kullanımdan önce iç atomizerin en iyi performansına ulaşması için iç atomizer pamuğuna birkaç damla likit damlatın.

2. Likit doldurulduktan sonra cihaz bir gün kullanılmadan durduğunda, ateşleme sırasında çatırdama sesleri gelebilir, bu normaldir.

3. Eğer coil etrafında gereğinden fazla likit birikirse, bazen coil kullanılırken koruma sıcaklığına ulaşamayabilir. Bu durum ile karşılaşırsınız lütfen ateşleme butonuna basın ve gereksiz likidi hava akımı deliklerinden boşaltın.

4. Pamuğu yanmaktan korumak için, lütfen likit yokken cihazınızdan çekiş gerçekleştirmeyin.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Düşük Güç Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery low lock, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.

Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

İç Atomizer Değişimi

Atomizer tabanını hazneden çevirerek sökün.

İç atomizeri tabandan çevirerek sökün ve kaldırın. Yeni CL iç atomizerini atomizer tabanına yerleştirin. Atomizer tabanını hazneye yeniden takın. Atomizerinizi batarya ile birleştirin ve eVic VT cihazınız kullanıma hazır olacak.

Bataryayı Şarj Etmek

Eğer dördüncü satırdan batarya göstergesi seçilirse, OLED ekranda kalan batarya şarjı gösterilecek. Kalan şarj %10’un altındaysa batarya göstergesi yanıp sönecek. Batarya verilen USB kablo yeniden şarj edilebilir. 1A gücündeki şarj adaptörü ile cihazı şarj etmek yaklaşık 6 saat sürer.

Uyarılar:

1. eVic VT cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.

2. eVic VT cihazını yüksek sıcaklık veya nem şartları altında bırakmayınız, bu şartlar cihaza zarar verebilir. Uygun çalışma sıcaklığı şarj edilirken 0°C ile 45°C, kullanılırken ise -10°C ile 60°C arasındadır.

3. eVic VT cihazını diğer e-sigara markalarının bileşenleri ile kullanmayı denemeyin. Joyetech bu yolla cihazın alacağı bir hasardan dolayı sorumluluk almaz ve garantiniz geçersiz sayılır.

4. eVic VT çalışırken belli bir karakteristik sese sahiptir. Bu ses çok düşük seviyededir, yalnızca cihazı kulağınıza yakın tuttuğunuzda duyulabilir. eVic VT devre indüktörü sürekli yüksek frekansta sinyal yollar. Bu ses normaldir, ve cihazın fonksiyonları düzgün çalışıyorsa herhangi bir endişe duyulmamalıdır. Eğer cihaz kullanılmadan 3 dakika durursa ya da güç butonuna 5 kez basılırsa bu ses hemen kesilir.

Garanti

Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.

Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:

1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.

2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:

* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse

* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)

* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)

* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)

3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.

4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.

Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir.

Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.

Ek Resimler

Bu içerik 18.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 5593 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler