Yükleniyor..

iStick Power İnceleme Kullanımı ve Ayarları

Genel bakış

iStick, serinin diğer bir ürünü ile raflarımıza geri döndü. 80W çıkış gücü ile uzun süreli kullanım sağlayan cihaz aynı zamanda kompakt ve şık bir tasarıma sahip. Eleaf markası efektif bir şekilde kullanım kolaylığı sağlayan bu cihaz çok satılanlar arasında yerini almış durumda.


Resim

Ürünün Artıları

 • Boyutuna göre yüksek batarya kapasitesi
 • Benzer boyutlu cihazlara göre daha hafif
 • Kullanımı kolay
 • Kullanım yönergelerine ulaşabileceğiniz bir broşür

Ürünün Eksileri

 • Micro USB girişi cihazın alt kısmında
 • Mod ve ayar tuşları büyük parmaklı kullanıcılar için birbirine fazla yakın

Kutu İçeriği

 • iStickPowerMod
 • Micro USB Şarj / Transfer Kablosu
 • Kullanım Kılavuzu

Anahtar Özellikler

 • Batarya Kapasitesi: 5000mAh
 • Batarya Watt Çıkışı: 1-80W
 • Modlar: Sıcaklık, Bypass, Smart, Watt
 • USB Şarj ve Güncelleme


Resim

iStickPower Genel Bakış

Elef iStick, serinin diğer bir ürünü ile raflarımıza geri döndü. 80W çıkış gücü ile uzun süreli kullanım sağlayan cihaz aynı zamanda kompakt ve şık bir tasarıma sahip. Efektif bir şekilde kullanım kolaylığı sağlayan bu cihaz çok satılanlar arasında yerini almış durumda.

Diğer birçok modern mod gibi, iStick de çok sayıda gelişmiş özellik ile birlikte geliyor. Eğer sadece güç ve görünüşün tadını çıkarmak istiyorsanız, bunların sizi cihazdan soğutmasına izin vermeyin. Bu cihazı kullanmak tankı yerleştirmek ve yukarı/aşağı tuşlarıyla watt ayarını ayarlamak kadar kolay. Bunun yanında gözünüzü daha gelişmiş ayarlara dikiyorsanız, aşağıda onlara da değineceğiz.

Performans

Güç aralığı konusunda iStick Power boyutuna rağmen harika bir iş çıkartıyor. 80W’lik güç çıkışı sayesinde aynı güç ayarlarında hem Coolfire Ultra hem de Smok Alien gibi modlar kadar iyi bir performans gösterir ve diğer cihazların tersine, tankınızı moda yerleştirdiğinizde size coilin aynı veya farklı olup olmadığını sormaz.

Tempmodunda DNA40 board ile karşılaştırıldığında (Aspire Triton NI200 coil kullanılırken) 270C dereceye aynı süre zarfında ulaştığı görülür.

NX75 ve bir başka mekanik moda karşı yapılan Bypass fonksiyonu testinde ise beklenen sonuçlar elde edilir. Bypass modunda ayarlanan devreye sahip cihaz ile karşılaştırıldığında iyi başa çıkar ancak devre sistemi açısından karşılaştırıldığında bir miktar voltaj düşüşü görülmektedir.
Resim

iStickPower Tasarım

Kutu şeklindeki cihaz yuvarlatılmış hatlara sahiptir.

Cihazın kontrol düzeni ise oldukça standarttır. Ateşleme butonu hem başparmak hem de işaret parmağı için uygun bir konumdadır. Özelleştirilebilir ekran ateşleme butonu ile kontrol tuşları arasına yerleştirilmiştir.

iStick Power ’daLithiumIon yerine LithiumPolymer batarya kullanılmıştır. Bu piller normal Li-Ion piller ile benzerdir ancak aynı boyutta daha fazla kapasite sunması ve daha hafif bir yapıda olması için metal bir tüp içinde muhafaza edilmezler. Bu seçim iStickPower’ı konforlu ve kolay kullanılabilir bir boyutta tutmaya yardımcı olur.

Aynı zamanda cihazın göz alıcı renk seçenekleri mevcuttur; çelik, mavi, kırmızı renkleri ile iStick Power şık bir görünüm sunar.

iStickPower: Adım Adım Kullanım Yönergeleri:

Standart Kullanım

Diğer iStick cihazlarında olduğu gibi, tuşların yerleşimi ve fonksiyonelliği sezgisel bir tasarımdadır.

Güç/ateşleme butonuna 5 kez basıldığında cihaz açılıp kapanır. Ayar tuşları ile de güç ve sıcaklık seçimlerinizi dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ayarları kilitlemek için güç ve ateşleme butonlarını aynı anda basılı tutun.

ModeSelector (Mod Seçici) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ayar tuşlarının arasında mod seçici yer alır. Birçok mod arasında (Watts/Bypass/Smart/Temp/TempCoefficient) geçiş yapmak için bu tuşa basılı tutun. Eğer Tempmodunu kullanıyorsanız, mod tuşuna aşağı veya yukarı ayar tuşu ile birlikte basarak kullanılan watt ayarını değiştirebilirsiniz. Daha yüksek watt, coilin hedeflenen sıcaklığa daha çabuk ulaşmasını sağlar.

Tempmodları (standart veya TCR modu) için bir tank ayarı yaparken size ohm değerini sabitlemenizi öneriyoruz. Tankı oda sıcaklığında cihaz ile birleştirin, daha sonra güç ve yukarı tuşuna aynı anda 2 saniye kadar basılı tutun. Ekranda bir kilit sembolü görünecek. Bu rezistansınızın sabitlendiği ve sıcaklığın doğru olarak ayarlanacağı anlamına geliyor.

Güç tuşunu yukarı tuşu ile birlikte basılı tutmak ekranda yer alan bazı birimleri değiştirmenizi sağlar. Rezistans ve batarya seviyesi her zaman ekranda yer alır, bununla birlikte siz çekiş sayacı, toplam saniye veya voltaj gibi özellikleri ekranda görebilirsiniz.

StealthMod (Gizlilik Modu) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Gizlilik modu günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir özelliktir ve basit olarak kullanım anında ekranın kapanması anlamına gelir. Bu özellik gece karanlığında dikkat çekmeden elektronik sigarasını kullanmak isteyenler için oldukça kullanışlıdır. Bu modu açmak da oldukça kolaydır, güç ve aşağı tuşlarına aynı anda basılı tutarak bu modu aktif edebilirsiniz.

Ekranı Nasıl Döndürebilirim?

Öncelikle cihazınızı kapalı konuma getirmelisiniz. Daha sonra yukarı ve aşağı butonlarını aynı anda yaklaşık 2 saniye boyunca basılı tutun. Ekranın yönü değişmiş olacak- özellikle sol elini kullanan kullanıcılar için harika bir özellik.
Resim

Gelişmiş Kullanım

iStick Smart Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Smart Mod, tankları sıkıntısız değiştirmek isteyen kullanıcılar için iyi bir özellik. Modlar içinden Smart modunu seçin.

Bu durumu bir örnek ile anlatalım. Diyelim ki Nautilus Mini ve Atlantis Evo’ya sahipsiniz, her biri farklı güç gereksinimine sahip.

Nautilus Mini takılıyken, güç aralığını 8-13W ayarına getirdiğimizi varsayalım. Daha sonra Nautilus’u çıkarıp Evo tank ile değiştirelim ve 35-45W arası olarak ayarlayalım. Bu durumda, Smart modunda iken tankı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Çünkü rezistans ön ayarı sayesinde tank için otomatik olarak doğru watt ayarı seçilecektir.

TCR Modu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

TCR modu sıcaklık katsayısını kontrol eder. Temel olarak bu özellik belli materyallere göre sıcaklık arttığında direncin ne kadar değiştiği üzerine kuruludur.

Bu modu iStickPower’da yer alan en karmaşık modlardan biridir ve kendi coillerinizi oluşturmadığınız sürece kullanılamaz. Bu ayarlar standart olmayan sıcaklık kontrol tellerinin kullanımı içindir. Mod seçim menüsü altında M1/M2/M3 olarak TCR ayarları mevcuttur.

Bunları önceden ayarlamak için ilk önce 5 kere güç tuşuna basarak cihazı kapatmanız gerekir. Cihaz kapanında güç ve yukarı tuşlarına aynı anda basılı tutarak M1 TCR ayarlamasına girebilirsiniz. Daha sonra M1/M2/M3/Watts/Timer arasında geçiş yapmak için güç tuşuna basın. Örneğin, eğer SS 317 tel kullanıyorsanız, M ayarı olarak 0088 girmelisiniz ve daha sonra watt ayarını yapmalısınız. Daha yüksek watt hedeflenen sıcaklığa daha çabuk ulaşmak anlamına gelir.

Sonuç:

iStickPower, çok sayıda mod kullanmak isteyen kullanıcılar için yüksek kapasiteli batarya ve yeterli miktarda güç sunan bir cihazdır.

Eğer orta seviyede bir kullanıcı iseniz gelişmiş ayarlar içinde boğulmanıza gerek yok, ancak elektronik sigaranız üzerinde daha fazla kontrol istiyorsanız bu cihaz sizin için oldukça uygun.

Yeni başlayan veya orta seviyede bir kullanıcı olduğunuz fark etmeksizin, bu Eleafmodu az miktarda olumsuz yön ile birlikte çekici, hafif, kullanımı kolay bir cihazdır. 

Eleaf markasının tüm fiyat-modellerine şuradan ulaşabilirsiniz //www.elektroniksigaravip3.com/marka/eleaf.html

Ek Resimler

Bu içerik 03.01.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 2093 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler