Yükleniyor..

Elektronik Sigara ile İlgili 5 Soru ve Cevabi

1. Elektronik Sigara İçmek Sigara İçmekten Daha Güvenli mi?

Evet. Uzmanlar, elektronik sigaraların bugüne kadar bildiklerimize dayanarak sigaradan çok daha güvenli olduğunu düşünüyorlar. Sigara, hem sigara içicileri hem de çevrelerindeki diğerler insanlar için çok ciddi sağlık riskleri ile ilişkilidir. Dolayısıyla tütün ile e-sigara arasında geçiş büyük sağlık risklerini önemli ölçüde azaltır.

2. Nikotin tehlikeli mi?

Nikotin kanser ve kalp hastalığı gibi sigara içimi ile neden olan hastalıklara neden olmaz ancak bağımlılık yapıcıdır. Bazı durumlarda aşırı doz veya fazla tüketimde kısa süreli baş dönmesi veya mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bunun için elektronik sigara likitteki dozaj oranını düşürün yada daha az kullanmaya özen gösteriniz.

3. Elektronik Sigaralar Zararlı Duman Üretir mi Patlar mı?

Elektronik sigaralar çok yüksek ısılara çıkılmadığı sürece insan sağlığını etkileyebilecek bir olumsuzluğa sahip değildir. Orijinal ürün ve şarj cihazları kullanıldığı sürece bir e-sigaranın patlama ihtimali oldukça düşüktür.

4. Elektronik Sigara Kullanırken İçki Tüketebilir miyim?

Evet elektronik sigaranız ile birlikte alkol alabilirsiniz. Olumsuz bir vaka gözlenmemiştir.

2540453_media_9f23cb6f-1141-4d4b-ac56-47292535bf3a_800x

5. E-Sigaranın Maliyeti, Sigaradan Daha mı Yüksek ?

Hayır, Yapılan hesap ve araştırmalar, elektronik sigaraya yıllık olarak ayırdığınız bütçeyi ve zarar görmeyerek sigara ihtiyacınızı karşılamanızı göz önünde bulundurduğumuzda e-sigaranın sizi bütçe ve sağlık olarak koruduğunu göstermektedir.

İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız "Yüksek Aroma ve Lezzet İçin 10 Öneri" isimli makaleye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ek Resimler

Bu içerik 01.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 2416 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler