Yükleniyor..

Elektronik Sigara Bağımlılıktan Kurtarır Mı? Püf Noktaları Nelerdir

Elektronik Sigara Bağımlılıktan Kurtarır mı?

 Elektronik sigara bağımlılıktan kurtarır mı sorusu özellikle sigarayı bırakmak isteyen kişiler için merak edilen bir detaydır. Sigara, en zararlı bağımlılıklardan birisi olarak birçok kişinin hayatını tehdit etmektedir. Her ne kadar bırakmak isteyen kişi çok olsa da alınan sonuçlar pek de verimli değildir. Çünkü bunun altında geçici haz ve bu hazzın verdiği geçici güçlü hissetme duygusu yatar. Oysa sigara tam tersine kalıcı zararlar verir. Ama bunu iyi gibi size göstererek inanmanızı kolaylaştırır. Sigara içenlerin birçoğu psikolojik bağımlıdır. Yani uyuşturucu gibi ciddi belirtiler görülmeden içmeden durabilirsiniz. Bu nedenle ısrar ettiğiniz zaman da bırakabilirsiniz.  Ancak kolaylık olması veya zaten dudak alışkanlığı olduğundan bunu da zarar görmeden yapmak için elektronik sigara kullanabilirsiniz.  Elektronik sigaralar birçok açıdan normal sigaraya göre daha avantajlıdır.

iJust-S_10

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Farkları

Elektronik sigara faydaları açısından değerlendirme yaparken sigaranın kötü etkilerine bakmak gerekir. Normal sigara içerken etrafta kötü koku olur, küllükte durmadan izmarit birikir ve üzerinize sinen pis bir kokuyla yaşarsınız. Bu durum sizinle görüşen kişilere de yansır. Yani sigara içmeyen kişilere çok kötü kokarsınız. Bu da sizin kendinizi suçlu hissetmenize neden olur. Oysa elektronik sigarada güzel bir aromalı koku etrafa yayılır, içerde de bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca küllük gibi durumlara da gerek kalmaz.  Bunların dışında elektronik sigaralar ateşle sıvıyı dumana çevirmediği için, ısıyla ve yavaş şekilde duman çıkardığından zehirlemesi yoktur. Normal sigarada ateşleme ile beraber yüzlerce zararlı madde de aktif hale gelir.  Ancak elektronik sigarada da doğru uygulama önemlidir.  Elektronik sigara bir şarj edilebilir aletten güç alan atomizerin sıvıyı ısıtması ve ağızlıkla içilen cihazın duman çıkarması ile kullanılır. Saf nikotin ve aroma veren bazı maddeler bulunur.


Joyetech Ocular illusion Mini Elektronik Sigara-00

Elektronik Sigaralar Nasıl Kullanılmalı?

Öncelikle kullanım amacına özen göstermek gerekir. Bu sigaraları normal sigara yerine yerleştirmek için kullanmamak, sigara bırakırken ya da arada bir normal sigara yerine bunu içmek amacıyla kullanmak gerekir.  Yani her gün sabahtan akşama kadar durmadan nasılsa zararı yok diye elektronik sigara içerseniz bu cihazın zorlanmasına neden olabilir. Ciğerleriniz de nikotin fazlası nedeniyle zarar görür.

Püf Noktaları

Son yıllarda birçok kişinin elinde görmeye başladığımız elektronik sigaralar özellikle insanların sigara dumanına olan bağımlılıklarını azaltmak için kullanılmaktadır. Özellikle kolay kullanımı, sıradan sigaralara göre çok daha uygun maliyetleri olması ve aynı zamanda kötü kokulara neden olmaması sebebi ile birçok kişi bu ürünleri kullanmayı tercih etmektedirler. Batarya ve atomizer bölümlerinde oluşan bu ürünlerde seçilen aromalı sıvılar ısıtılarak buhar haline gelir ve insanlara sigara içiyormuş hissi verilir.

Bu sayede insanların hem sigaranın tütün veya katran gibi zararlı maddelerine maruz kalmamakta hem de ekonomik anlamda ciddi bir şekilde kar elde etmektedirler. İsteyen herkesin kullanabildikleri bu ürünler son zamanlarda yan sanayilerin ürettikleri kalitesiz malzemelerin sebep oldukları olumsuz imaj sebebi ile kullanım oranı düşmüştür.

Smok-G-Priv-220W-Elektronik-Sigara-02

Elektronik Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ancak uzmanlar elektronik sigara kullanmak isteyen kişilerin kaliteli markaların ürettikleri malzemeleri kullandıkları takdirde hem sigaranın olumsuz etkilerinden korunabilmelerinin hem de bütçelerini zorlamamalarının sağlanabildiğini belirtmektedirler. Bu ürünlerin içinde kullanılmakta olan aromalar çok farklı olabildiği gibi zararlı da değillerdir. Özellikle bu ürünlerden çıkan dumanların sadece buhar olduğunu belirten uzmanlar bu sebeple sigara dumanı kadar zararlı olmadığını da belirtmektedirler.

Birçok kişinin kullanmaya başladıkları bu ürünler artık birçok farklı satış yerinde bulunduğu için temin etmekte oldukça kolaydır. Özellikle sigara bırakma döneminde olan insanların çok faydalandıkları bu ürünler sadece ağız tiryakiliği olarak devam etmek isteyen kişilere göre ideal seçimlerdir. Düşük fiyatlar ile temin edilebilen bu ürünler kalem pil veya şarjlı pil ile kullanılmaktadır.

One Hit Wonder Rocket Man 180ml Elektronik Sigara Likiti-02

Elektronik Sigara Çeşitleri Nelerdir?

Belli dönemlerde şarj edilen bu piller ile uzun bir süre boyunda kullanılabilmekte olan bu ürünler son derece kolay kullanılabilmekte ve küçük ebatları sebebi ile günlük hayatta zorluk çıkarmamaktadır. Bu ürünlerde kullanılan sıvılar birçok farklı meyvenin kokusunu taşıdığı için aynı zamanda kullanıldığı orta da çok hoş bir koku yaymaktadır.

Elektronik sigara çeşitleri hakkında bilgileri olan kişiler özellikle yoğun bir şekilde sigara kullanmak yerine bu ürünleri kullanmanın daha doğru bir seçim olduğunu ancak doğru markaların güvenilir ürünlerini seçmek gerektiğini de bilmektedirler. Bu sebeple araştırma yapmadan bu ürünleri kullanmamak gerekmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 05.04.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 1191 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler