Yükleniyor..

Eleaf iStick Pico 75W Ayarları Kurulumu Kullanımı Ve Kutu İçeriği

Yorumları oku (1)

Eleaf iStick elektronik sigara dünyasındaki en bilinir markalardan biri, bunun da birçok iyi sebebi var. Bu ikonik serideki modların hepsi kullanıcı dostu, güvenilir modlar ve belki de en önemli özellikleri uygun fiyatlı olmaları. Çin orijinli firma yıllardır yüksek rekabetin olduğu elektronik sigara sektöründe yenilikçi bir yolda ilerliyor ve bu yenilikçi iStick serisinin yeni üyelerinden biri de iStick Pico 75W. Birazdan yazımızda da bahsedeceğimiz gibi, bu cihaz küçük görünümünün ötesinde çok daha fazlasını barındırıyor. Ayrıca bu mod sub-ohm tank özelliğindeki Melo 3 Mini ile birleştirilmiş.

 Resim

iStick Pico başlangıç kitinin kutu içeriğinde iStick Pico 75W, Melo 3 Mini tank, iki adet EC iç atomizer (0.3 ve 0.5ohm), USB kablo, hem mod hem de tank için kullanım kılavuzları ve yedek contalar için küçük bir paket çıkıyor. Paket içeriğinden de anlaşılacağı gibi hem orta seviye hem de daha gelişmiş bir mod kullanmak isteyen başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için uygun bir kit. Ek olarak tek ihtiyacınız olan 18650 batarya ve e-likit, daha sonra kullanmaya hazırsınız.

 

iStick Pico 75W Mod

 

iStick Pico ile ilgili fark edeceğiniz ilk şey küçük boyutu. Sadece 70.6 x 45.2 x 23.2 boyutunda. Küçük ellere sahip biriyseniz bile elinizde gerçekten konforlu bir şekilde tutacaksınız. Ayrıca küçük ceplerinize ve çantalarınıza dahi koyabilirsiniz. Pico ile ilginç bir detay cihazın boyunun 18650 pilden daha kısa olması. Bu da Eleaf’ın getirdiği diğer bir yenilik - cihaz batarya uzatma kapağı (510 bağlantısının yanındaki ek) ile birlikte geliyor. Bu kapağın sökülmesi oldukça kolay, bu sayede batarya değişim işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Cihazın bu tasarımı herkese hitap etmeyebilir ancak bu tasarımın sebebi 18650 bataryaya sahip cihazın boyutlarını olabildiğince küçük tutmak.

 Resim

iStick Pico’nun tasarımı ile ilgili diğer ilgi çekici bir detay da tuşların konumu. Kavisli bir ateşleme butonu geniş LCD ekranın ve micro-USB girişinin hemen üzerine yerleştirilmiş. Ama bu mod bir değişken watt / sıcaklık kontrol modu, yani ayarlamaları yapmanızı sağlayan “+” ve “-“ tuşlarına ihtiyacınız var değil mi? Eleaf bu tuşlar için en uygun yerin cihazın alt kısmı olduğunu düşünmüş. Tabii tasarımı sayesinde cihazı düz bir zemine koyduğunuzda tuşlara yanlışlıkla basılır mı diye endişelenmeniz gerekmiyor.  İlk başta tuşların pozisyonunu yadırgayabilirsiniz ancak alıştıktan sonra ayarlamalarınızı pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu özellik ayrıca modun dış görünüşünü daha temiz ve düzenli kılıyor.

 Resim

Modun boyutu düşünüldüğünde LCD ekranın geniş boyutlu olduğunu söyleyebiliriz. Standby durumunda ekranda watt/sıcaklık ayarlarını geniş bir fontta; rezistans, voltaj gibi değerleri ise batarya ikonunun yanında daha küçük fontlarda görebilirsiniz. Ateşleme tuşuna bastığınız anda ise ekran çekiş süresini gösteriyor.

 

Biz iStick Pico 75W cihazına boyut ve tasarım olarak tam not verdik. Aşırı derecede küçük boyutlu değil, elde rahat bir şekilde tutuluyor ve şık bir görünüme sahip. Estetik açıdan batarya kapağı bazı kullanıcılar için bir eksi olabilir ancak biz bunun çok büyük bir problem olduğunu düşünmüyoruz. Hatta Eleaf tarafından modu daha küçük boyutta tutmak için yapılan bu tasarım detayının cihazı ilgi çekici kıldığını söyleyebiliriz.

 Resim

Ancak estetik bir cihazı ancak belli bir noktaya kadar taşıyabilir, genel kalite için cihaz özelliklerinin ve performansının kendinden söz ettirmesi gerekir. Bu açıdan da iStick Pico’nun beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz.

 Resim

Her şeyden önce, Pico iStick serisinin ilk güncellenebilir yazılıma sahip modu. Pico’dan sonra tanıttıkları iStick TC100W cihazında da bu özellik var ve çok büyük ihtimalle bundan sonra çıkarılacak olan iStick serisi cihazların hepsinde bu özellik yer alacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar modlarını bilgisayarları ile USB kablo yoluyla bağlayarak güncellemeleri cihazlarına yükleyebilirler. Bu yüzden eğer Pico cihazınızı 75W yerine 100W çıkış gücüne ulaştırmak veya sıcaklık kontrol modunda yeni materyal için özellikler eklemek isterseniz yazılım güncellemesi yapabilirsiniz. Kit içeriğinde USB kablonun olup olmadığına dikkat edin, çünkü her USB kablo ile data transferi gerçekleştiremezsiniz.

 Resim

iStick Pico 75W tek batarya ile çalışan bir mod olduğu için micro USB girişi hem şarj hem de güncelleme için kullanılabilir, bu yüzden harici bir şarj aleti kullanmak zorunda değilsiniz. Ortalama bir uzunluktaki USB kablo ayrıca Pico cihazında passthrough özelliği sayesinde şarj edilirken de cihazı kullanma imkanı sunuyor.

 

iStick Pico’nun menüsü küçük ve basit görünümlü bir cihazdan beklenmeyecek şekilde dolu. Ancak hepimizin bildiği gibi görünüş aldatıcı olabilir, Pico da tam olarak bunun canlı örneği. Keşfedilecek çok sayıda özellik ve farklı tuş kombinasyonları ile gerçekleştirilebilen birçok fonksiyon mevcut. Örneğin farklı modlar arasında geçiş işlemini ateşleme butonuna 3 kez hızlıca basarak gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra Watt, Bypass ve nikel, paslanmaz çelik, titanyum gibi maddeler için Sıcaklık Kontrol modları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

 

Ayrıca cihazda herbiri kendi TCR değerine sahip 3 farklı hafıza modu var. TCR değerini ayarlamak için ilk önce Pico cihazını 5 kez ateşleme tuşuna basarak kapatın, daha sonra ateşleme tuşu ile “+” tuşuna 5 saniye kadar basılı tutun. Ekranda kullandığınız coilin malzemesine göre “+” ve “-“ tuşlarıyla değiştirebileceğiniz numerik değer ile birlikte “M1” göreceksiniz. Aynı işlemi M2 ve M3 için de uygulayabilirsiniz. Bu özellik genelde başlangıç seviyesindeki kullanıcıların tercih etmeyecekleri bir özellik ancak bu boyuttaki bir cihazın sahip olması açısından önemli.

 Resim

Bunun yanında uygulaması çok daha kolay çok sayıda fonksiyon mevcut. Örneğin iStick Pico kapalı durumdayken ekranı döndürmek için “+” ve “-“ tuşlarına aynı anda basılı tutabilir veya aynı tuş kombinasyonunu cihaz açıkken yaparak cihazınızı tuş kilidine alabilirsiniz. Tuşlar kilitliyken cihazınızın ayarları yanlışlıkla basılıp değiştirilmeye karşı korunur. Kilidi açmak için yine aynı tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

 

iStick Pico’yu ayrıca gizli modda (Stealth) kullanabilirsiniz. Cihaz açık durumdayken ateşleme tuşu ve “-“ tuşuna aynı anda basılı tutarak gizlilik modunu açabilir, cihaz kapalıyken ateşleme tuşu ve “+” tuşuna basılı tutarak batarya voltajını kontrol edebilirsiniz. Cihazda buna benzer çok sayıda kullanışlı kısayol mevcut. Bunlara ek olarak kullanım kılavuzu 6 farklı dilde geliyor, her modun açıklamasını detaylı bir şekilde kılavuzda bulabilirsiniz.

 

Eğer modunuzu TC modunda kullanmayı tercih ediyorsanız modun nikel, titanyum ve paslanmaz çelik gibi materyalleri desteklediğini söyleyelim. Farklı tel seçenekleri arasında geçiş yapmak oldukça kolay, sadece ateşleme tuşuna 3 kez hızlıca basın, daha sonra + ve - tuşlarını kullanarak geçişleri yapabilirsiniz.

 

Modu kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ve bu sorunun yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız Eleaf’ın sitesinden modunuza ait en güncel yazılımı bularak cihazınıza yüklemenizi öneriyoruz.

 

Melo 3 Mini Tank

 

iStick Pico 75W gerçekten harika bir mod ama iStick Pico başlangıç kiti oluşturan parçadan sadece bir tanesi. Kiti tamamlayan diğer parça olan Melo 3 Mini tank 2ml likit kapasitesine sahip. Bu kapasite tank SMOK TFV4 benzeri tanklar ile karşılaştırılırsa kullanıcılara az gelebilir ancak unutulmamalıdır ki bu bir “mini” tank ve daha önemlisi tankın TPD uyumlu olması. 2ml likit kapasitesi çok yüksek görünmese de Melo 3 ile gelen Eleaf EC coilleri size TFV4 gibi çok fazla likit harcatacak coiller değil.

 Resim

Melo 3 Mini tankın üst kısmında yüksek wattlarda kullanımda dahi devamlı ısınmayan paslanmaz çelik bir ağızlık mevcut. Ayrıca üst kısımdaki sökülebilir üst kapak sayesinde üstten dolum işlemi gerçekleştirilebiliyor. Sadece metal kapağı çevirerek sökün, likiti iki gebiş yan boşluktan tankınıza enjekte edin. Likit dolumu yaparken e-likidinizi merkezi hava borusuna damlatmamaya özen gösterin. Daha alt kısımda cam tüpün altında tankın ayarlanabilir hava akımından sorumlu paslanmaz çelik halka var. Bu tasarım elementi özellikle tank iStick Pico ile birleştirildiğinde genel görünümü geliştiren bir detay. Mod ve tank birleştirildiğinde tamamen tek parça gibi şık bir görüntü veriyor.

 

Melo 3 Mini iki adet Kanthal’dan yapılmış klasik EC iç atomizeri (0.3 ve 0.5ohm) ile geliyor. Paket içeriğinde maalesef TC coili yok, eğer TC kullanıcısı iseniz ek olarak coilinizi kendiniz almanız gerekiyor.

 Resim

Melo 3 Mini ile gelen Kanthal coiller iyi bir performans gösteriyor. Uygun bir şekilde kullandığınızda yüksek miktarda buhar ve ortalamanın üzeri bir aroma kalitesi elde edebilirsiniz. RDA veya RDTA kalitesinde olmasa bile bir tanka göre tat kalitesi oldukça iyi. Her zaman aklınızda tutmanız gereken bir nokta ise bu tip coillerin bir kırılma noktası olduğu. 80W veya 100W ile uyumlu oldukları üzerlerinde yazsa bile başlangıçta coilinize bu kadar fazla güç yüklemeyin. Birkaç saat ortalama bir güç seviyesinde kullandıktan sonra dilerseniz 75W veya daha yukarılara çıkarak iStick Pico’nuzu test edebilirsiniz.

 

Melo 3 Mini tank ile ilgili diğer bir harika şey Aspire Triton veya Atlantis ile aynı tip coilleri kullanması. Böylece çok farklı rezistanslarda, materyallerde farklı coiller kullanabilirsiniz.

 Resim

Sonuç olarak Melo 3 Mini harika bir tank. Buhar üretimi harika, aroma kalitesi olabilecek en iyi seviyede. İyi bir tasarıma sahip ve tecrübe ettiğimiz kadarıyla hiçbir sızıntı sorunu yaşatmıyor.

 

Eleaf Pico başlangıç kiti vereceğiniz parayı hak ediyor mu? Bize göre kesinlikle evet! İster daha gelişmiş kurulumlar yapmak isteyen orta seviyede bir kullanıcı olun veya ister küçük boyutlu ama iyi iş çıkaran bir mod arayışındaki deneyimli bir kullanıcı olun fark etmez, iStick Pico 75W - Melo 3 Mini birleşimi sizi kesinlikle şaşırtacak. Kutu içeriğinde TC coili bulunmaması açısından TC yetenekleri biraz sınırlı, ancak bunu da kendiniz TC coiller satın alarak çözebilirsiniz. Eleaf’ın ileride bu konu hakkında bir yenilik yapabileceğini düşünüyoruz, bunun harici Pico ile ilgili kafamıza takılan hiçbir soru işareti yok.

Eleaf iStick Pico Satın Almak İçin Aşağıdaki Bağlantıyı Ziyaret Edebilirsiniz,

//www.elektroniksigaravip3.com/urun/eleaf-istick-pico-kit-elektronik-sigara.html

Ek Resimler

Bu içerik 08.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 4946 kez okundu.

Yorumlar (1)

  • Son derece kaliteli ve kullanıcı dostu bir ürün. Üreticiye teşekkür ederim.. .

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler