Yükleniyor..

Antalya Elektronik Sigara Kullanimi

Elektronik Sigara Antalya  tütün mamullerini kullanan kişilerin bağımlılıklarından kurtulmak ve zararlarını azaltmak için oluşturulmuş cihazlara verilen isimdir. Elektronik sigaralara pek çok isim verilebilmektedir. Yalancı sigara, dumansız sigara, pilli sigara, e-sigara gibi isimlerle anılmaktadır. Elektronik sigara Antalya dumansız ve buharlaştırıcı bir cihaz olma özelliğine sahiptir. Elektronik sigaranın içerisinde bulunan hava sensörü sayesinde sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılayarak entegre devreye bildirir. Devre akımı açar ve atomizer adı verilen buharlaştırıcı kısma akım verilerek elektronik sigara ısınır. Isınmasıyla birlikte alkaloit sıvısı buharlaşır. Oluşan soğuk buhar çekilen hava ile birleşir.

Resim

Antalya Elektronik Sigaranın Avantajları

Elektronik sigaranın avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar incelendiğinde;

*Normal sigarada bulunan kanserojen maddelerin elektronik sigara içerisinde bulunmaması nedeniyle sağlığa zararlı kanserojen maddeleri içermemektedir.

*Duman üretilmediği için kimyasal içerikli maddeler etrafa yaymamaktadır.

*Elektronik sigaranın yangın çıkarma tehlikesi bulunmamakta ve çevreye verdiği zarar normal sigaraya göre oldukça azdır.

Elektronik Sigarayı Uzun Ömürlü Kullanma Yolları

Elektronik sigaranın uzun ömürlü kullanılabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar incelendiğinde;

*Elektronik sigaraların pillerinin şarj sürelerinin normal şarj edilme süresinin üzerinde şarj edilmemesi gerekmektedir.

*Elektronik sigaralarda bulunan atomizerlerin içerisine likitler haricinde başka bir sıvı konulmamasına dikkat edilmelidir.

*Elektronik cihazlar kullanılmadığı zaman kapatılması gerekmektedir.

*Elektronik sigaralar kullanılırken pil düğmesine 12 saniyeden daha uzun bir süre basılı tutulmaması gerekmektedir.  Elektronik sigara kullanırken bu hususlara dikkat edilmesi halinde elektronik sigaraların uzun ömürlü olması sağlanabilmektedir.

Antalya E-Likit Nedir?

Antalya Elektronik sigara kartuşlarını doldurmaya yarayan aromalı doldurma sıvılarına verilen isimdir. Elektronik sigaraların rahat ve ekonomik bir şekilde kullanılmasını sağlayan bu kartuşlar ikiye ayrılmaktadır. VG E-likit ve PG E-likit olmak üzere ikiye ayrılan likitlerin içeriği birbirinden farklıdır. VG E-likit içeriğin de bitkisel gliserin, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunmaktadır. PG E-likit içeriği nde ise propilen glikol, aroma esansı ve terapatik nikotin bulunmaktadır. PG dolum sıvılarının avantajları incelendiğinde bu sıvıların tüm elektronik sigaraların atomizerlerin ömrünü uzattığı bilinmektedir. Ayrıca dolgun bir tat sunan PG dolum sıvıları çok kullanılan likit kartuşlardır. VG dolum sıvıları ise PG dolum sıvılarına göre daha fala buhar üretmektedir. Ancak atomizer ömürlerini daha kısaltan VG dolum sıvıları da çok tercih edilen ürünlerdendir. PG dolum sıvıları ile VG dolum sıvıları birbirine karıştırılmak suretiyle de kullanılabilirler.

Antalya Elektronik Sigara Markaları

Önemli elektronik sigara markaları arasında bulunan Ovale, Joyetech, Dekan ve Natura gibi birçok marka bulunmaktadır. Bu önemli markalar elektronik sigara likitleri üretmekle birlikte ihracat da gerçekleştirmektedir. Dekang marka elektronik sigara likiti 10 ml plastik iğneli şişelerde üretilmektedir. Ovale marka elektronik sigara likiti ise 20 ml plastik iğneli şişelerde üretilmektedir. Joyetech markalı elektronik sigara likitlerinin plastik iğneli ve 20 ile 30 ml büyüklüğünde şişeleri bulunmaktadır. Antalyada da Natura marka elektronik sigara likiti ise cam damlalıklı ve plastik iğneli olan 30 ml şişelerde üretilmektedir.Aşağıdaki tablodan Antalya ileçelerini ve modelleri görebilirsiniz.

Akseki e sigara
Aksu dijital sigara
Alanya elektronik sigara
Demre e likit
Döşemealtı elektronik sigara likit
Elmalı e sigara modelleri
Finike dijital sigara modelleri
Gazipaşa joyetech elektronik sigara
Gündoğmuş kangertech elektronik sigara
İbradı eleaf e sigara
Kaş elektronik sigara yedek parça
Kemer esigara likit
Kepez ego elektronik sigara
Konyaaltı e-sigara çeşitleri
Korkuteli elektronik sigara markaları
Kumluca e-sigara modelleri
Manavgat elektronik sigara çeşitleri
Muratpaşa dijital sigara çeşitleri
Serik e-sigara likitleri

Ek Resimler

Bu içerik 28.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 16173 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler